Premiera raportu: Wskaźnik e-mobility, Podsumowanie 2023. Elektromobilność na terenie województwa łódzkiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego. Inwestycje. Trendy. Zatrudnienie. Eksport.
Raport „Wskaźnik e-mobility 2023” dostarcza kompleksowej analizy stanu elektromobilności w Polsce, koncentrując się na województwach łódzkim, opolskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim oraz podkarpackim. Przedstawia on główne trendy rynkowe, inwestycje, kwestie zatrudnienia oraz potencjał eksportowy związany z elektromobilnością. Polska stała się jednym z liderów w Europie w produkcji komponentów dla elektromobilności, co przyciąga znaczących inwestorów z całego świata. Inwestorzy doceniają lokalny potencjał intelektualny i produkcyjny, co sprzyja dalszemu rozwojowi sektora e-mobility.
Raport „Wskaźnik e-mobility 2023” stanowi analizę stanu elektromobilności na obszarze wymienionych województw, obejmującą inwestycje, trendy rynkowe, aspekty zatrudnienia oraz potencjał eksportowy. Prześledzenie tych czynników pozwoli na zrozumienie aktualnej sytuacji elektromobilności w regionie oraz identyfikację kluczowych obszarów wymagających dalszego rozwoju.
W niniejszym raporcie zaprezentowane zostaną podmioty kształtujące rynek e-moblity w poszczególnych strefach ekonomicznych, a także wskazany zostanie potencjał eksportowy całej branży w 2023 roku, w skali kraju.
Krzysztof Burda. Prezes Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności
Raport szczegółowo opisuje również zmiany na rynku pracy związane z rozwojem elektromobilności. Wzrost liczby inwestycji oraz rozwój kompetencji w sektorze e-mobility prowadzi do zwiększenia zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę. Jest to wyzwanie, ale jednocześnie szansa na tworzenie nowych miejsc pracy oraz rozwój specjalistycznych umiejętności wśród pracowników.
Nasze spojrzenie w tym roku koncentruje się na możliwościach rozwoju zawodowego, jakie stwarza sektor elektromobilności dla inżynierów i specjalistów. Chcemy zgłębić i przybliżyć nie tylko potencjalnym kandydatom, ale również partnerom biznesowym, jakie umiejętności i kompetencje są kluczowe w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie.
Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie z Polską Izbą Rozwoju Elektromobilności podjąć kolejny krok i kontynuować kolejną odsłonę raportu, który nie tylko prezentuje obraz aktualnej sytuacji, ale także wyznacza kierunki przyszłego rozwoju. To nasze wsparcie dla branży, która nieustannie poszukuje nowych talentów i innowacyjnych rozwiązań.
Serdecznie zapraszam do zapoznania się z raportem, aby odkryć aktualne trendy oraz projekty inwestycyjne.
Tomasz Szpikowski | CEO | Bergman Engineering
SPIS TREŚCI
1.1 WSTĘP – Tomasz Szpikowski. Prezes Bergman Engineering
1.2 WSTĘP – Krzysztof Burda. Prezes Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności
2. Planowane inwestycje w e-mobility
3. Zatrudnienie, poziom płac w sektorze e-mobility w woj. łódzkim, opolskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim
4. Profil kompetencyjny kandydata w e-mobility
5. Elektromobilność na obszarze zarządzania ŁSSE
6. Elektromobilność na obszarze zarządzania KPT
7. Elektromobilność na obszarze zarządzania KSSE
8. Elektromobilność na obszarze zarządzania SSE MIELEC
9. Elektromobilność na obszarze zarządzania SSE STARACHOWICE
10. Mapa inwestycji w wybranych województwach
11. Eksport produktów e-mobility z Polski
12. Wypowiedzi ekspertów
13. Partnerzy merytoryczni raportu
12. Podsumowanie
Zapraszamy do zapoznania się z raportem:
Raport-Wskaznik-elektromobilnosci-2023